Erasmus+ Zielone Kompetencje dla Wszystkich: Wspomaganie Rozwoju Edukacyjnego Osób z Niepełnosprawno´sciami i Wzmacnianie Potencjału Fundacji Edukacja, Zdrowie, Rozwój
„Zielone kompetencje dla wszystkich” - rusza nowy projekt Fundacji EZR
Fundacja Edukacja, Zdrowie, Rozwój ogłosiła rozpoczęcie nowego, innowacyjnego projektu, realizowanego pod nazwą „Zielone kompetencje dla wszystkich: wspomaganie rozwoju edukacyjnego osób z niepełnosprawnościami i wzmacnianie potencjału Fundacji”. Projekt, realizowany w ramach agendy Erasmus+ KA122-ADU, ma na celu łączenie troski o środowisko naturalne z potrzebami edukacyjnymi osób niepełnosprawnych. Inicjatywa stanowi realny wkład w budowę ekologicznie odpowiedzialnego społeczeństwa, w którym każdy, niezależnie od swojej sytuacji życiowej, ma równe szanse i znaczenie.
Międzynarodowa współpraca na rzecz globalnych zmian
Projekt „Zielone kompetencje dla wszystkich” przewiduje realizację szeregu kluczowych działań, mających na celu wzbogacenie oferty edukacyjnej Fundacji oraz rozwój kompetencji jej pracowników. Harmonogram projektu obejmuje kilka istotnych etapów, w tym rekrutację uczestników, opracowanie planów mobilności oraz przeprowadzenie 12 wyjazdów job shadowingowych (8 we Włoszech i 4 w Hiszpanii). Dzięki międzynarodowym doświadczeniom i współpracy z zagranicznymi ekspertami, uczestnicy będą mogli poznać alternatywne metody i techniki, które następnie zostaną zaadaptowane do lokalnych programów edukacyjnych Fundacji. To kluczowy krok w kierunku dostosowania oferty edukacyjnej organizacji do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz realiów nowoczesnej integracji ekologicznej.
Nowe kompetencje, nowe strategie działania
Realizacja projektu „Zielone kompetencje dla wszystkich” przyniesie szereg istotnych korzyści, które będą miały znaczący wpływ zarówno na Fundację, jak i jej podopiecznych. Inicjatywa umożliwi nawiązanie międzynarodowych partnerstw, co przełoży się na wzmocnienie wielokierunkowych praktyk, podejmowanych w obszarze edukacji inkluzyjnej i ekologicznej. Finalnie przyczynią się one do wzbogacenia oferty edukacyjnej Fundacji, a także wdrożenia nowych metod i technik nauczania, co pozwoli lepiej odpowiadać na potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Zrealizowane w ramach projektu działania, takie jak rozwój interaktywnych narzędzi edukacyjnych oraz modernizacja bazy dydaktycznej, pozwolą także na lepsze dostosowanie oferty Fundacji do aktualnych potrzeb ogólnospołecznych.
Krok w stronę budowy green society
Niezależnie od korzyści, które staną się udziałem Fundacji i jej podopiecznych, projekt stanowił będzie także kluczowy krok w kierunku budowy społeczeństwa, opartego na ideach tolerancji i odpowiedzialności. Inicjatywa ta przyczyni się do stworzenia bardziej inkluzyjnego środowiska edukacyjnego, w którym każda osoba ma możliwość aktywnego uczestnictwa w ochronie środowiska, niezależnie od swoich ograniczeń. Dzięki realizacji projektu we współpracy z partnerami zagranicznymi, Fundacja nie tylko wzbogaci własną ofertę edukacyjną, ale także stanie się wzorem dla innych organizacji. Jej misją jest bowiem udowodnienie, że integracja i zrównoważony rozwój nie tylko mogą, ale muszą iść w parze.
Odsłony: 19