Życie bez barier - integracja i rehabilitacja społeczno-zawodowa dla osób niepełnosprawnych

Kategoria: Uncategorised Opublikowano: wtorek, 22, sierpień 2023 anna Drukuj E-mail

Fundacja Edukacja, Zdrowie, Rozwój zaprasza osoby niepełnosprawne do udziału w nowym projekcie

 

Integracja, rozwój, nowe możliwości – pod tym hasłem Fundacja Edukacja, Zdrowie, Rozwój realizuje projekt, który może odmienić życie osób niepełnosprawnych. Jeśli jesteś jedną z nich i marzysz o czasie pełnym aktywności oraz wyzwań – zgłoś się! Czeka na Ciebie bezpłatny, 3-dniowy wyjazd do Krynicy-Zdroju, podczas którego podniesiesz komfort życia, zainwestujesz w rozwój zawodowy i zapewnisz sobie szansę na samodzielne funkcjonowanie.

Postaw na życie bez barier

Projekt "Życie bez barier - Integracja i Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa dla Osób Niepełnosprawnych" to nowatorskie podejście do wspierania tych, którzy z powodu niepełnosprawności stawiają czoła wyzwaniom życia codziennego. Przygotowując program projektu Fundacja Edukacja, Zdrowie, Rozwój skupiła się na takim opracowaniu działań, które będą realnie wspierały rozwój osobisty, zawodowy i społeczny.

Projekt składa się z trzech głównych modułów, które łączą edukację, integrację i rozwój zawodowy. Na 15 uczestników czeka 3-dniowy wyjazd do urokliwej Krynicy-Zdroju, gdzie mogą liczyć na specjalistyczne warsztaty animacyjne oraz doradztwo zawodowe w formie szkoleń. Nie zabraknie zwiedzania, integracji, a także finalnej ewaluacji efektów, która pozwoli uczestnikom na zaobserwowanie wzrostu własnego potencjału oraz osiągnięć. Wszystkie koszty (zakwaterowanie, wyżywienie, przejazd oraz bilety wstępu) pokryte zostaną w ramach projektu.

Jak zgłosić się do projektu?

W projekcie mogą wziąć udział te osoby, które czują potrzebę rozwoju i chciałyby realnie zwiększyć komfort własnego życia. Warunkiem przyjęcia zgłoszenia jest spełnianie podstawowych kryteriów, takich jak:

  • Wiek: 18 lat i więcej
  • Stopień niepełnosprawności: umiarkowany lub znaczny
  • Schorzenia:
    • 12-C całościowe zaburzenia rozwojowe
    • 04-0 choroby narządu wzroku
    • 05-R upośledzenie narządu ruchu
    • 10-N choroby neurologiczne
    • 06-E epilepsja
    • 02-P choroby psychiczne
    • 01-U upośledzenie umysłowe
    • 03L zaburzenia głosu, mowy i choroby słuchu
  • Miejsce zamieszkania: powiat suski, wadowicki, nowotarski lub miasto Kraków

Rekrutacja trwa od 10 sierpnia do 10 września 2023 roku.

Dlaczego warto wziąć udział?

Celem projektu jest nie tylko zapewnienie uczestnikom chwil odpoczynku i integracji, ale przede wszystkim wsparcie w ich długoterminowym rozwoju. Dzięki specjalistycznym szkoleniom z doradcami zawodowymi oraz animatorami czasu wolnego, osoby niepełnosprawne będą miały szansę odkryć swoje mocne strony, nauczyć się radzenia sobie w nowych sytuacjach oraz rozwijać umiejętności potrzebne tak w codziennym życiu, jak i na rynku pracy. To jednak nie wszystko. To także szansa na wzmocnienie własnej samooceny oraz dostrzeżenie, że życie bez ograniczeń jest realnie możliwe. Wierzymy, że nasz projekt jest krokiem w kierunku przeciwdziałania społecznym i zawodowym barierom, inspirując innych do inwestowania w potencjał osób niepełnosprawnych i tworzenia bardziej otwartego oraz zrównoważonego społeczeństwa.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie mogą uzyskać więcej informacji pod numerem telefonu +48 33 874 24 55 lub odwiedzając stronę fundacja.monttis.com.pl.

Odsłony: 358