Kategoria: Uncategorised Opublikowano: wtorek, 22, sierpień 2023 anna Drukuj E-mail

Fundacja Edukacja, Zdrowie, Rozwój rozpoczyna nowy projekt wsparcia osób niepełnosprawnych

Jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana – zmieniamy na lepsze świat niepełnosprawnych – pod tym hasłem Fundacja EZR inicjuje nowy, bezpłatny pakiet wsparcia, stworzony dzięki współpracy z ekspertami wielu dziedzin. Inicjatywa, która ma na celu zapewnienie kompleksowej pomocy osobom niepełnosprawnym, już wkrótce umożliwi uczestnikom bardziej samodzielne i aktywne życie. Początek naboru wniosków planowany jest początkiem sierpnia.

W dynamicznym i zglobalizowanym społeczeństwie dążenie do pełnej integracji osób niepełnosprawnych nabiera szczególnego znaczenia. Współczesny świat stawia na równość, tolerancję oraz inkluzję jako fundamentalne wartości, które sprzyjają rozwojowi społeczeństwa jako całości. Działania, podejmowane w duchu większej inkluzywności, nie tylko sprzyjają samodzielności osób niepełnosprawnych, ale również przyczyniają się do rozwoju wzajemnego szacunku oraz pokonywania barier. Mając tę świadomość, Fundacja Edukacja, Zdrowie, Rozwój od lat skupia się na zapewnianiu mądrych, systemowych i kompleksowych działań, które pomagają osobom niepełnosprawnym w osiąganiu niezależności i rozwijaniu talentów.

Nowy projekt, który właśnie zainicjowano, otwiera nowe perspektywy dla osób niepełnosprawnych, pomagając im osiągnąć większą samodzielność, aktywność zawodową oraz rozwój osobisty. Aby stało się to możliwe, oferta obejmuje wiele obszarów wsparcia, w tym indywidualne doradztwo psychologiczne i zawodowe, cykl warsztatów umiejętności praktycznych oraz umiejętności cyfrowych. Ponadto planowane są szkolenia, mające doprowadzić do integracji osób niepełnosprawnych w środowisku społecznym oraz zwiększania ich aktywności życiowej. Przewidziano także ofertę z zakresu podnoszenia umiejętności pracy z osobami niepełnosprawnymi, która kierowana będzie do członków rodzin, opiekunów, kadry i wolontariuszy.

Uczestnikami i beneficjentami projektu mogą zostać osoby niepełnosprawne oraz członkowie ich rodzin, opiekunowie, kadra i wolontariusze Fundacji. Projekt będzie realizowany w miejscowości Sucha Beskidzka, w siedzibie Fundacji przy ul. Spółdzielców 1. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny dzięki otrzymanemu wsparciu finansowemu środków PFRON, będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego. Początek rekrutacji zaplanowano na 10 sierpnia 2023 roku. Wszelkie szczegółowe informacje dotyczące naboru zostaną opublikowane w kolejnym komunikacie. Można je także uzyskać kontaktując się z Fundacją pod numerem telefonu: +48 33 874 24 55 lub śledząc zakładkę „projekty” na stronie internetowej: fundacja.monttis.com.pl.

Ruszył nabór wniosków do projektu „Jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana – zmieniamy na lepsze świat niepełnosprawnych”

Fundacja Edukacja, Zdrowie, Rozwój (EZR) ogłasza początek przyjmowania wniosków do nowego projektu wsparcia dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Jest to ważny krok w realizacji tego ambitnego przedsięwzięcia, które ma na celu zapewnienie kompleksowej i bezpłatnej pomocy potrzebującym jednostkom, a także przyczynienie się do większej tolerancji i społecznej świadomości. Okres rekrutacji potrwa do 10 września 2023 roku.

Kto może skorzystać?

• Osoby niepełnosprawne: W projekcie może wziąć udział 15 osób niepełnosprawnych w wieku 18 lat i więcej, z umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności. Przyjmowane są osoby z różnymi rodzajami schorzeń, takimi jak całościowe zaburzenia rozwojowe, choroby narządu wzroku, upośledzenie narządu ruchu, choroby neurologiczne, epilepsja, choroby psychiczne, upośledzenie umysłowe, zaburzenia głosu, mowy i choroby słuchu. Do składania wniosku uprawnione są osoby z terenu powiatu suskiego, wadowickiego, nowotarskiego oraz miasta Kraków.

• Bliscy osób niepełnosprawnych: W projekcie przewidziano miejsce dla 25 osób, będących członkami rodzin osób niepełnosprawnych, ich opiekunów, kadry i wolontariuszy zaangażowanych w proces rehabilitacji zawodowej lub społecznej osób z niepełnosprawnością.

Co oferuje projekt?

Oferta, przygotowana dla uczestników, jest bogata i różnorodna. Dla osób niepełnosprawnych przewidziano trzy moduły wsparcia: indywidualne poradnictwo psychologiczne i doradztwo zawodowe, cykl warsztatów umiejętności praktycznych oraz cykl warsztatów umiejętności cyfrowych. Działania te mają na celu wzmocnienie umiejętności, zwiększenie pewności siebie oraz wyposażenie uczestników w praktyczne narzędzia do skutecznego funkcjonowania w społeczeństwie. Wszystkie warsztaty są w pełni bezpłatne.

Część projektu, skierowana do rodzin, opiekunów, kadry i wolontariuszy, przewiduje warsztaty z zakresu nowoczesnych narzędzi w doradztwie indywidualnym i grupowym. Szkolenia będą szansą do rozwoju umiejętności społecznych oraz radzenia sobie z trudnościami w procesie rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych. Eksperci poruszą także temat rozwiązywania trudnych sytuacji w procesie rehabilitacji zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnością. Wszystkie warsztaty są w pełni bezpłatne.

Jak aplikować?

Osoby zainteresowane uczestnictwem w projekcie mogą składać wnioski do 10 września 2023 roku. Wniosek można złożyć poprzez formularz, dostępny na stronie internetowej fundacji lub drogą mailową. Wszelkie szczegółowe informacje, dotyczące naboru, są także dostępne pod numerem telefonu: +48 33 874 24 55 oraz z zakładce „projekty” na stronie internetowej: fundacja.monttis.com.pl.